1 750,00 

Poprzednia najniższa cena: 1 750,00 .

za osobę
7 dni / 6 nocy
Czas trwania
Polska, Pogórze Ciężkowickie, Polska, Pogórze Rożnowskie
Lokalizacja
BUS lub Autokar
Środek transportu
2/10
Trudność
7-13
Wiek

Obóz Przygodowy „Młody Odkrywca” POGÓRZE 2020

Obóz Przygodowy „Młody Odkrywca” POGÓRZE 2020

symbol oferty: POGÓRZE2020P

Biuro Turystyczne BADUR™ jak co roku zaprasza wszystkich na nowy cykl obozów dla dzieci: Obóz Przygodowy “Młody Odkrywca” POGÓRZE 2020.

Pierwsza Kolonia / Obóz

Obóz Przygodowy “Młody Odkrywca” to cykl elitarnych obozów prowadzonych na terenie całego kraju edycja 2019 (JURA 2019) odbywała się na  Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, tegoroczna edycja POGÓRZE 2020 odbywa się na Pogórzu Ciężkowickim i Pogórzu Rożnowskim. Dzieci zapoznają się z topografią terenu, przyrodą ożywioną i nieożywioną. Jest wzorowany na naszych świetnych corocznych edycjach Obozu Przygodowego rowerowo-wspinaczkowego JURA 2020. „Młody Odkrywca” jest to głównie propozycja na tzw. Pierwszą Kolonię / Obóz, jest krótszy, formuła mniej wymagająca od uczestnika. Do obozu mogą być zgłaszane dzieci w młodszym wieku, bo już od 7 roku życia do 13 roku życia.

Liczne atrakcje!
Pogórze Ciężkowickie i Pogórze Rożnowskie

Zapraszamy na obóz dla dzieci po malowniczym obfitującym w walory przyrodnicze Pogórzu Rożnowskim i Ciężkowickim. Czeka nas moc atrakcji, od całodziennych wycieczek o górskim charakterze na szczyt Jamnej czy na szczyt Brzanki (jedyne dwie bacówki na terenie wszystkich pogórzy). Na Jamnej znajduje się również Chatka Włóczykija obiekt turystyczny powstały w 2009 r. ponadto miejsce to oferuje widok na Pogórze Rożnowskie i Tatry . Obok Chatki Włóczykija znajduje się również Schronisko Dobrych Myśli, serwujące potrawy z listy produktów regionalnych. Czeka nas też rejs statkiem po przepięknym Jeziorze Rożnowskim. Czeka nas również zwiedzanie magicznego Rezerwatu “Skamieniałe Miasto” na Pogórzu Ciężkowickim.W programie zawarte jest zwiedzanie Interaktywnego Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków, ciekawe przeżycie od zapoznawaniem się z różnymi okazami zwierząt po wirtualne podróżowanie łodzią podwodną w rzece Białej Dunajcowej.

Ciężkowice z pięknym czworobocznym rynkiem zachowanym z czasów lokacji miasta. Zabudowa rynku z XVIII i XIX wieku, ustawiona szczytowo do rynku, z którego odchodzi osiem ulic. Budynek ratuszu wzniesiony przed 1848 rokiem stanowi przykład małomiasteczkowej architektury, przebudowany w latach 80. XIX w. Region jest bogaty w historię i kulturę a ponadto spotykamy tutaj przepiękne liczne formy przyrody ożywionej i nieożywionej. Skałki należące do tej części przyrody nieożywionej, które chyba od wieków fascynowały ludzi, przyciągają nadal do siebie odległych turystów, ludzi którzy zachwycają się tymi osobliwościami natury.

Każdy dzień obozu przynosi naszym uczestnikom nową przygodę, każdego dnia mamy zaplanowane wyjście piesze lub wyjazd w dalej oddalone miejsca celem zwiedzania i poznawania nowych ciekawych miejsc. To tylko niektóre atrakcje które wpisane są w nasz Obóz Przygodowy „Młody Odkrywca” POGÓRZE 2020.
Należy pamiętać, że dzieci mają zapewnione również mnóstwo innych atrakcji, animacji gier i zabaw na samym obiekcie w którym nocujemy lub też na pobliskim orliku, dzięki temu nie ma mowy o najmniejszej nudzie!

Ogromny potencjał drzemiący oferowany przez Pogórze, nie może ujść naszej uwadze. Pogórze Ciężkowickie i Rożnowskie oferuje turystyczne szlaki piesze o charakterze niskich gór, możliwość spędzenia czasu nad zbiornikami wodnymi,  jak i w zimie stoki narciarskie, choćby ten dobrze znany z Jastrzębiej.

Dzięki temu nasze letnie obozy dla dzieci i młodzieży są fantastyczną przygodą, dla przyszłych adeptów wspinaczki, turystyki rowerowej, turystów górskich.

Nasze obozy to przede wszystkim wspaniała rodzinna atmosfera, dobra zabawa i to co nas wyróżnia kameralność turnusów (15 osób) przy pełnej kadrze opiekuńczo-instruktorskiej.

U nas liczy się jakość, a nie ilość… co pokazują zresztą lata ubiegłe i bardzo dobre opinie o nas Naszych Klientów.

Stawiając na nas mają Państwo pewność, że dziecko pod naszą opieką jest w dobrych rękach.

Indywidualne podejście!

Nasze obozy to przede wszystkim wspaniała rodzinna atmosfera, dobra zabawa i to co nas wyróżnia kameralność turnusów (15 osób) przy pełnej kadrze opiekuńczo-instruktorskiej. Stanowi to ogromny atut, dzięki któremu każde dziecko w trakcie turnusu, wielokrotnie jest w stanie czynnie uczestniczyć z zajęciach, co przekłada się na utrwalenie nabytej wiedzy i umiejętności. Daje to niepowtarzalną możliwość stworzenia dziecku komfortowego środowiska, w którym przebywa przez 7 dni po za domem i bez rodziców.

Dzięki małym grupom Państwa dziecko “nie ginie w tłumie” mamy czas oraz pełną kontrolę nad każdym uczestnikiem obozu. Tylko w takich warunkach możemy zagwarantować indywidualnie podejście do każdego dziecka. Nie tworzymy masowych koloni czy obozów, naszą misją jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i dobrej zabawy dla każdego uczestnika, co nie oznacza, że dzieci się nudzą przez “szablonowość” turnusów. Każdy turnus jest z natury odmienny, a wpływ ma na to wiele czynników, takich jak: różnego temperamentu uczestnicy, kadra, a kończąc na samym stanie pogody.

U nas liczy się jakość, a nie ilość… co pokazują zresztą lata ubiegłe i bardzo dobre opinie o nas Naszych Klientów.

Brak nudy!

Dzieci nie nudzą się ponieważ stale mają dostarczane nowe wrażenia. Indywidualne podejście do uczestników sprawia, że czują się z jednej strony jak w domu, a z drugiej strony przeżywają przygodę swojego życia w nieznanych dla siebie rejonach.

Nowe umiejętności!

Dzieci na letnim obozie wypoczywając, uczą się jak postępować w określonych sytuacjach. Nabywają nowych umiejętności: sztuka wiązania węzłów, posługiwania się kompasem, mapą, systemem GPS. Zajęcia i przekazywana wiedza dopasowana jest zarówno do wieku i rozwoju dzieci. Dzieci uczą się rozpoznawać rośliny, zwierzęta… Obóz przygodowy POGÓRZE 2020 daje wiele okazji do przećwiczenia orientacji w terenie, dzieci pracują z mapą, poznają kompas, oraz urządzenia bardziej wyrafinowane takie jak turystyczny GPS. Uczestnicy obozu przygodowego uczą się poruszać po szlakach turystycznych pieszych, poznają oznaczenia, symbole, różnych tras znakowanych.

Przyjazne otoczenie!

Swoje lokalizacje (Szkolne Schroniska Młodzieżowe, Agroturystyki, Kwatery itd.) wcześniej sprawdzamy, tak aby dzieciaki miały maksimum wygód i czuły się dobrze. Wyżywienie jest smaczne i domowe. Staramy się jak możemy żeby każde dziecko, choćby na specyfikę swojej diety otrzymywało to czego potrzebuje. Do każdego podchodzimy indywidualnie jednak nie tworzymy sztucznych potrzeb. Wystrzegamy się niezdrowej żywności. Śniadania i kolacje zazwyczaj są w formie “szwedzkiego stołu”. Obiady są opracowane tak aby każde dziecko zjadło ze smakiem i dostarczyło jak najwięcej wartości odżywczych i witamin. Wszystko to po to ponieważ wiemy jak ważny jest okres wzrostu i rozwijania się dzieci.

Nasze Kolonie dla dzieci są tworzone z pasją i ogromnym zaangażowaniem kadry wypoczynku.

Bezpieczeństwo!

Nasze Biuro BADUR™ spełniając wszelkie obecne wymagania stawiane Touroperatorom gwarantuje bezpieczeństwo dla uczestników oraz wysoki poziom świadczonych usług. Ponadto nasze Biuro Turystyczne spełnia wszelkie wymagania stawiane firmom komercyjnym realizującym wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Posiadamy niezbędne zabezpieczenia turystyczne (gwarancję turystyczną), nadzór Kuratorium Oświaty, nadzór Ministerstwa Edukacji Narodowej, służb mundurowych (policja, straż pożarna) oraz organów państwowych (sanepid, poradnia lekarska) nad wypoczynkiem. Jesteśmy licencjonowanym Operatorem Turystycznym zgłoszonym w Urzędzie Marszałkowskim województwa śląskiego pod numerem 1150.

Obozy są ubezpieczane NNW. Każdy opiekun, wychowawca oraz instruktor posiada ubezpieczenie OC

Stawiając na nas mają Państwo pewność, że dziecko pod naszą opieką jest w dobrych rękach.

Nasza kadra to ludzie z pasją, posiadający odpowiednie kwalifikacje zawodowe (kierownicy/wychowawcy wypoczynku, trenerzy, instruktorzy sportu i rekreacji oraz animatorzy).

Kultura i historia!

Przy okazji dzieciaki poznają kulturę i historię odwiedzanych rejonów.

Dzięki temu nasze letnie obozy dla dziecimłodzieży są fantastyczną przygodą, dla przyszłych adeptów wspinaczki, turystyki rowerowej, turystów pieszych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Pozdrawiamy
Zespół BADUR

 

LOKALIZACJA WYPOCZYNKU
np.: Ciężkowice (Pogórze Ciężkowickie/Pogórze Rożnowskie)
GODZINA ODJAZDU Dokładna rozpiska godzin odjazdu busa/autokaru, zostanie podana wkrótce.
OPŁATA ZAWIERA
zakwaterowanie 7 dni/6 nocy w szkolnym schronisku o standardzie turystycznym (sala 17 osobowa),
transport BUS/autokarem turystycznym
ubezpieczenie NNW do 10000 PLN
gwarancję turystyczną do 7500 EUR
pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację) FB,
woda źródlana dla każdego uczestnika bez ograniczeń,
praktykę poprawnego poruszania się po górskich szlakach,
zajęcia programowe realizowane w plenerze i na terenie schroniska,
opiekę wychowawcy,
opiekę instruktora rekreacji ruchowej,
opiekę instruktora wspinaczki sportowej,
opiekę przewodnika terenowego/górskiego
opiekę przewodnika lokalnego po zwiedzanych obiektach
wszystkie zajęcia przeprowadzane są zgodnie z najnowszymi wymogami oraz z wykorzystaniem sprzętu, posiadającego atesty Międzynarodowej Unii Organizacji Alpinistycznych (UIAA) oraz certyfikat europejski (CE)
Certyfikowany sprzęt asekuracyjny (uprzęże, kaski, linę, karabinki, przyrządy asekuracyjne
OPŁATA NIE ZAWIERA
brak

 


TURNUS I (7 DNI) – SĄ WOLNE MIEJSCA
obóz rowerowo-wspinaczkowy

Obóz 7-mio dniowy – OBÓZ DLA MŁODSZYCH DZIECI
TERMIN turnus I: 16.08-22.08.2020 << UWAGA ZMIANA TERMINU!!
Wyjazd Busem/autokarem przyjazd około godziny 17:00 16/08/2020, wyjazd najpóźniej do 15:00 22/08/2020
(W dniu wyjazdu prosimy o punktualne przybycie na miejsce odjazdu, co najmniej 20 minut przed godziną odjazdu BUS/autokaru)

Obóz odbędzie się przy minimum 12 uczestnikach.

Przedział wiekowy dla turnusu I : 7-13 lat
Cena: 1750,00 zł
(w tym TFG: 0,00zł)


ZASTRZEŻENIE:

1) Obóz odbędzie się przy minimum 12 uczestnikach.

2) W przypadku odwołania (np.: z powodu niewystarczającej liczby uczestników) danego turnusu Klienci zostaną powiadomieni najpóźniej na 10 dni przed planowanym rozpoczęciem danego turnusu.


Organizator:

Biuro turystyczne BADUR ul.Piekarska 75, 41-949 Piekary Śląskie tel. +48 724 702 700
(Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystyki nr 1150)
Organizator Turystyki Aktywnej nr 1150 posiada niezbędne licencje, zgłoszenia i ubezpieczenia,
celem zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa dla uczestników wypoczynku.
Zagwarantowana profesjonalna całodobowa opieka nad uczestnikami.

Transport:

BUS/Autokar

Ubezpieczenie:

OWU NNW SIGNAL IDUNA (NNW 10000 PLN)

Gwarancja Ubezpieczenia Turystycznego:

do kwoty 7500 EUR

TFG: 0,00 zł

Nadzór nad obozem sprawuje: Kuratorium Oświaty, MEN

Noclegi:

sala klasy turystycznej (17 osobowa). – sala tylko dla naszej grupy!
Schronisko posiada też samoobsługową kuchnię z lodówką, jadalnię, umywalnię wraz z kabinami natryskowymi, sprzęt radiowo-telewizyjny.

Adres noclegu: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Ciężkowicach, ul. Św. Andrzeja 6, 33-190 Ciężkowice

Kadra:

Na każdym turnusie zapewniona będzie opieka doświadczonych wychowawców/instruktorów.
Indywidualne zajęcia pod okiem doświadczonych instruktorów i wychowawców.
Miła, domowa atmosfera. Atmosfera i wrażenia jak zwykle u nas – gwarantowane na najwyższym poziomie!

Wyżywienie:

śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja (FB)

Pogórze Ciężkowickie - Wodospad Wąwóz
Obóz przygodowy "Młody Odkrywca" POGÓRZE 2020
Pogórze Ciężkowickie - Rezerwat "Skamieniałe Miasto"
Pogórze Ciężkowickie - Rezerwat "Skamieniałe Miasto"
Pogórze Ciężkowickie - Rezerwat "Skamieniałe Miasto"
Pogórze Rożnowskie - wieża widokowa Jamna
Pogórze Ciężkowickie - Rezerwat "Skamieniałe Miasto"
Pogórze Rożnowskie - Jezioro Rożnowskie
Pogórze Rożnowskie - wieża widokowa Jamna
Pogórze Rożnowskie - wieża widokowa Jamna
Ciężkowice - Rynek
Ciężkowice - Rynek
Ciężkowice - Rynek
Pogórze Rożnowskie - wieża widokowa Jamna
Pogórze Rożnowskie - Jamna
Pogórze Rożnowskie - Jamna
Pogórze Ciężkowickie - Rezerwat "Skamieniałe Miasto"
Pogórze Ciężkowickie - Przełom Białej
Pogórze Rożnowskie - Jezioro Rożnowskie
Pogórze Rożnowskie - Jezioro Rożnowskie
Pogórze Rożnowskie - Jezioro Rożnowskie